امكانات صفحه
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

دسترسی سریع

ملی

مقابله با اثرات کووید-19 با استانداردهای بین المللی

مجموعه وبینارهای ویژه ایزو/یونیدو

پنجشنبه 12 تیر 1399 (برابر با 2 جولای 2020)- ساعت 16:30 الی 17:30 به وقت تهران (برابر با 14:00 ا لی 15:00 به وقت مرکزی اروپا)

کووید-19، مدیریت امنیت سایبری و امنیت اطلاعات (ISO/IEC 27001)

دکتر ادوارد هامفریز

هماهنگ کننده ISO/IEC JTC 1/SC 27/WG 1

مسئول مجموعه استانداردهای ISO/IEC 27000 شامل 27001

همه گیری کووید-19 وابستگی ما به دنیای دیجیتال را افزایش داده، عملکردهای عادی تجارت را مختل کرده و به معنی اتکا بیشتر به امنیت و استمرار تجارت، استفاده بیشتر از دورکاری و در عین حال حفظ فعالیت مهم تجارت به منظور ادامه خدمت به مشتریان، ارائه خدمات و حفاظت از زیرساخت هاست. این موضوع نیاز به توجه بیشتر به خطرات سایبری را که به واسطه همه گیری کووید-19 ایجاد شده، بیان می کند. مجرمان سایبری از این فرصت استفاده می کنند تا از اختلال در فعالیت های عادی تجاری و ترس ها و عدم اطمینان هایی بهره برداری کنند که در نتیجه این همه گیری ظاهر شده اند.

به منظور توجه به برخی از مشکلات مرتبط با خطرات سایبری، ISO/IEC سالهاست که مجموعه ای از استانداردها را برای کمک به سازمان ها در مواجه با چنین ریسک هایی تدوین کرده اند. همه گیری کووید-19 نیاز به اعمال این استانداردها برای حمایت از اطلاعات، سیستم ها و زیرساخت های ما را مورد توجه قرار داد. این مجموعه استانداردها شامل  استفاده از یک رویکرد سیستم مدیریتی برای کاهش خطرات سایبری است و شامل خانواده استانداردهایی است که به عنوان ISO/IEC 27000 شناخته شده اند. هسته اصلی این خانواده ISO/IEC 27001 (سیستم مدیریت امنیت اطلاعات) است که توسط دیگر استانداردهایی حمایت می شود که ویژه بخش، کاربرد و خدمات خاص هستند.

این وبینار به خطرات سایبری که امروز رواج دارند، به ویژه آنهایی که طی همه گیری کووید-19، ظاهر شده اند، می پردازد. ما همچنین در مورد استانداردهای موجود در مجموعه ISO/IEC 27001 و اینکه چگونه می توانند در کاهش خطرات سایبری کمک کنند، صحبت می کنیم. در انتها گواهینامه  ISO/IEC 27001مطرح و چالش های انجام ارزیابی و ممیزی در شرایط فعلی کووید-19 بررسی می شوند.

شرکت در این وبینار برای علاقمندان رایگان و از طریق لینک زیر میسر می باشد:

https://iso.zoom.us/webinar/register/WN_widvrpZUSV6EaDAuSHCFzw

 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ