دسترسی سریع

بین الملل

روز جهانی استاندارد 2020 مبارک


سازمان بین المللی استاندارد (ISO)، کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) و اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور (ITU) اسامی برندگان مسابقه روز جهانی استاندارد را اعلام کردند. امسال، مسابقه پوستر با موضوع "حفاظت از کره زمین با استانداردها" برگزار شد. 
از شرکت کنندگان خواسته شد تا به این نکته فکر کنند که چگونه استانداردهای بین المللی به ارتقا پایداری کمک می کنند، برای مثال به واسطه آماده سازی زمینه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و ادغام آن در شبکه برق. استانداردهای بین المللی همچنین راه را برای فرآیندهای اقتصاد چرخشی، شامل بازیافت و استفاده مجدد از مواد، همچنین ارائه معیارهایی برای بهره وری انرژی در تجهیزات و سیستم های متعدد هموار می کنند. 
روز جهانی استاندارد فرصتی  است برای ادای احترام به تلاش های مشترک هزاران کارشناس در سراسر جهان که توافق نامه های داوطلبانه فنی را تدوین کرده اند که تحت عنوان استانداردهای بین المللی منتشر می شوند. 
نتایج
امسال بیش از 400 اثر دریافت شد که از میان آنها هفت اثر توسط سه سازمان فوق به آرا عمومی گذاشته شد. 
برنده امسال خانم Jyoti Bisht از هندوستان، طراح شرکت خدمات مشاوره ای تاتا است. 
او در توضیح طرح خود چنین گفت: "در پوستر خود، طیف گسترده ای ابزارهای مدرن مانند خودروهای الکتریکی، منابع جایگزین انرژی و بسیاری چیزهای دیگر را استفاده کرده ام که همگی حین استفاده ردپایی بسیار کوچک و ناچیز بر سیاره ما به جا می گذارند زیر با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند. بدینسان، من می خواستم پیامی را ارسال کنم که با استفاده از چنین تولیداتی که از استانداردهای بین المللی پیروی می کنند، می توانیم از سیاره خود در برابر صدمات جبران ناپذیر ناشی از انتشار کربن و گازهای گلخانه ای محافظت کنیم."
دو نایب قهرمان دیگر Avishek Sahoo از هندوستان و محسن جعفری از جمهوری اسلامی ایران بودند. 
ایزو به این سه نفر و خلاقیشان تبریک می گوید. 

منبع: سایت ایزو
مترجم: پریسا فقیهی، دفتر روابط عمومی و امور بین الملل

 
امتیاز دهی