جمعه 15 آذر 1398   22:19:28
آخرين ويرايش سایت
جمعه 15 آذر 1398 00:51:47
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباربيشتر
1

2

3

4

5
قنادی های آذربایجان غربی زیر ذره بین بازرسان اداره کل استاندارد مدیر کل استاندارد استان به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز از برنامه این اداره کل برای بازرسی از قنادی های سطح شهرستان ارومیه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد آذربایجان غربی، منصور جلایر مدیر کل استاندارد استان در این خصوص اظهار داشت: نظر به اینکه جعبه ها و قوطی های مقوایی شیرینی طبق شماره استاندارد ملی ۳۳۴۱ از لحاظ ویژگی های فیزیکی و روش های آزمون مشمول استاندارد اجباری می باشند ، از این رو این محصولات می بایست مطابق استانداردهای ملی توزیع گردند.
وی ادامه داد: در این ایام، مراکز عرضه و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری از جمله؛ لوازم خانگی و برقی، فروشگاه های عرضه مواد غذایی و مراکز عرضه شیرینی جات و قنادی ها در سطح شهرستان ارومیه بازرسی می شوند.
مدیر کل استاندارد استان هدف از این اقدامات را تامین سلامت و ایمنی کالاهای مصرفی مردم ، جلوگیری از سوءاستفاده و تضییع حقوق شهروندان در ایام نوروز عنوان نمود و گفت: بازرسان اداره کل استاندارد استان در راستای طرح اجرای هماهنگ استاندارد(طرح طاها)علاوه بر نظارت و بازرسی سالیانه از کلیه مراکز عرضه کالاهای مشمول استاندارد اجباری ، مصمم به انجام این بازرسی ها در این ایام خاص می باشند.
وی افزود: اداره کل استاندارد استان در راستای ارتقا و استمرار کیفیت ، کالاهایی را به صورت تصادفی از مراکز عرضه خریداری کرده و پس از آن این محصولات به منظور انجام آزمون و مطابقت کالا با استانداردهای ملی مربوطه به ازمایشگاه های همکار ارسال  می گردد چنان که کالاهای موجود در واحدهای عرضه استان مغایر با شاخص های تعیین شده استاندارد باشد اقدامات حقوقی لازم با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این نوع کالاها بعمل می آید.
این مسئول همچنین تصریح کرد: در طی این بازدیدها، در مورد موارد مشهوده غیر استاندارد از لحاظ وزن جعبه ها و نشان استاندارد، در محل برای رفع ایرادات تا بازدیدهای آتی تذکرات لازم یادآوری گردید.
وی ادامه داد: همچنین در این بازدیدها، دفترچه فهرست فرآورده های مشمول اجرای استاندارد در اختیار فروشگاه ها و مراکز عرضه قرار داده می شود.
جلایر درخصوص شکایات مردمی اذعان کرد: شهروندان عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه کالاهای غیراستاندارد شکایات خود را بصورت ۲۴ ساعته به سامانه ۱۵۱۷ اعلام فرمایند.
شایان ذکر است این طرح از اوایل اسفندماه تا اواخر فروردین ماه بصورت مستمر ادامه خواهد داشت.
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.