جمعه 30 فروردين 1398   02:49:56
بيشتر
تازه های خبر
1397/8/15 سه شنبه

گزارش اجلاس هیات مدیره فنی و مجمع عمومی سمیک در عربستاننمایندگان جمهوری اسلامی ایران در اجلاس هیات مدیره فنی و مجمع عمومی موسسه استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی ( SEMIIC ) که در عربستان برگزار شد، ضمن معرفی فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران ، به بیان پیشنهاد و ضرورت ایجاد آزمایشگاه حلال در ایران پرداختند.

سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان تنها مرجع صدور گواهی حلال در کشور و درجایگاه یکی از اعضای هیات مدیره موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی در تدوین استاندارد غذای حلال نقش موثری ایفا کرده که مورد توجه همه کشورهای مسلمان اعم از شیعه و سنی قرار گرفته و از حقوق همه شیعیان جهان در مقوله غذای حلال دفاع کرده است.

بر اساس گزارشهای سازمانهای بین المللی، صنعت جهانی حلال 2500 میلیارد دلار گردش مالی دارد که حدود 700 میلیارد آن مربوط به غذا و برند حلال و بقیه مربوط به بخشهای دیگر از جمله گردشگری و سلامت حلال است.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد، مدیرکل حوزه ریاست و مشاور رییس سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه غذای حلال، به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس که به مدت دو روز ( 13 و 14 آبان ) در شهر مکه و به میزبانی کشور عربستان برگزار شد شرکت داشتند.

دبیرخانه سمیک در ترکیه مستقر است و اعضای آن کشورهای اسلامی هستند. تدوین استاندارد، ارزیابی انطباق و تایید صلاحیت در این موسسه با تمرکز بر موضوع حلال پیگیری می شود.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

نسخه قابل چاپ