دسترسی سریع

ملی

رییس سازمان ملی استاندارد :

كيفيت مهمترین عامل توسعه صادرات غيرنفتی است

شركت های لبنی با استفاده از ظرفيت تفاهم‌نامه‌های بین سازمان ملی استاندارد با کشورهای مختلف برای صادرات استفاده كنند.
 غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در ديدار با مديرعامل شركت صنايع شير ايران با اعلام اين مطلب افزود: صنايع لبني پتانسيل بالايي در حوزه ارزآوري براي كشور دارند و با توجه به قرار گیری صنایع لبنی در رتبه یک صادرات مواد غذایی این موضوع در توسعه صادرات غیر نفتی حائز اهمیتی ویژه است.
شریعتی به ایجاد نظام کارشناسان کیفیت در کشور اشاره کرد و افزود: وقتی صنایع لبنی در حوزه صادرات مواد غذایی حائز رتبه اول کشور هستند، بدان معناست که پتانسیل خوبی در حوزه استاندارد داشته اند که توانسته اند صادرات داشته باشند. 
شریعتی با اشاره به اهميت استاندارد در توسعه سلامتی جامعه تصريح كرد: با هدف و جلوگيری از تقلب و قاچاق كالا، استاندارد برخی محصولات توليدی پگاه تسریع شده و به زودی تدوين و ابلاغ خواهد شد. 
عبداله‌قدوسی، مديرعامل صنايع شير ايران نيز در این نشست تصريح كرد: سالهاست شركت‌های تابعه پگاه به‌عنوان واحدهای نمونه استاندارد ملی يا استانی معرفي می‌شوند و اين نشان از استمرار و ارتقاء كيفيت در مجموعه است. 
وی تاكيد كرد: در راستاي جلب رضايت مشتريان و اعتقاد به اصل كيفيت استانداردهاي داخلي پگاه به مراتب از استانداردهاي ملي سختگيرانه‌تر است و همین موضوع دلیلی شده تا شاهد رشد محسوس صادرات محصولات پگاه به افغانستان، روسیه، سوریه، عراق و سایر کشورها باشیم. 
 وي در خصوص نقش مهم صادرات در ارزآوري كشور اعلام كرد: صنايع شير ايران در سال ۹۹ اقدام به صادرات ۸۴ هزار تن لبنيات كرده است که در سال جاری با توسعه بازارها، بیش از گذشته خواهد شد. 
مديرعامل پگاه با اشاره به پتانسيل بالاي صنايع لبني در بخش صادرات خاطرنشان كرد: از ۳ سال گذشته رتبه اول صادارات به صنايع لبني اختصاص يافته است و پگاه در جايگاه اول صادركننده لبنيات در كشور است.

سایر تصاویر:
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ