دسترسی سریع

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با افزایش تعرفه خدمات آزمایشگاهی موافقت کرد 

رییس انجمن آزمایشگاه‌های همکار آزمون و کالیبراسیون کشور در نشستی با رییس سازمان ملی استاندارد ایران، خواستار بازبینی مطالبات آزمایشگاههای همکار استاندارد شد.
ویدا سینا در این جلسه ، کیفیت را اساس حمایت از تولید و صادرات عنوان کرد و اظهار داشت: برای کنترل و تایید کیفیت تولیدات، لازم است آزمایشگاهها مجهز باشند. 
وی با بیان اینکه استاندارد همیشه پویاست، تصریح کرد: آزمایشگاه‌های همکار استاندارد باید همیشه به صورت پویا دانش فنی و تجهیزات خود را با توجه به نیاز جامعه روزآمد کنند.
در این جلسه تعدادی از مسئولان آزمایشگاههای همکار در ارتباطی مجازی، خواستار افزایش نرخ تعرفه و توزیع عادلانه نمونه آزمون و همچنین تعیین محدودیت زمانی برای دریافت مطالبات خود از آزمون ها شدند.
غلامرضا شریعتی، رییس سازمان ملی استاندارد ایران موافقت خود را با افزایش نرخ تعرفه آزمایشگاهی اعلام کرد و اظهار داشت: اگر به دنبال افزایش کیفیت و استاندارد در تولید و خدمات هستیم باید به خواست مجموعه هایی که در این زمینه سرمایه گذاری می کنند توجه کنیم .
وی با اشاره به وجود حدود 2500 آزمایشگاه همکار اذعان داشت: صدور بی رویه پروانه تایید صلاحیت آزمایشگاه‌ها که بدون ظرفیت‌سنجی لازم انجام شده، مشکلات بسیاری را برای صاحبان سرمایه ایجاد کرده است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه توجیه اقتصادی برای رقابت سالم، امری انکار ناپذیر است افزود: با افزایش دوره های بازرسی، تامل در اعطای مجوز جدید ، اصلاح فرآیند کار و تغییر در نرخ تعرفه خدمات آزمایشگاهی، جایگاه آزمایشگاه استاندارد ارتقا می یابد. 
در این جلسه بنا به درخواست انجمن آزمایشگاههای همکار و تایید رییس سازمان ملی استاندارد ایران مقرر شد، مسئول فنی آزمایشگاه بر اساس سابقه فعالیت به عنوان کارشناس استاندارد معرفی شود.

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید.

 
امتیاز دهی