بین المللی

بيشتر

سه‌شنبه1400/10/21

14:02:3

671

غذاخوردن مثل مردم محلی

یک  استاندارد جدید برای تعیین رستوران های واقعاً سنتی به تازگی منتشر شد.

یکی از نکات برجسته سفر، امتحان کردن غذاهای محلی است، اما حذف رستوران‌های سنتی و معتبر از تله‌های توریستی در برخی مناطق، کار ساده‌ای نیست. به تازگی استاندارد جدیدی برای کمک به این موضوع منتشر شده است.
استاندارد ISO 21621 با عنوان گردشگری و خدمات مرتبط- رستوران‌های سنتی، جنبه‌های بصری، دکوراسیون و خدمات، الزامات و پیشنهاداتی را برای ارائه یک تجربه آشپزی باورنکردنی ارائه می‌کند. این استاندارد همه چیز را در بر می‌گیرد، از جمله ظاهر رستوران، چیدمان میز، کارکنان، الزامات منو و دیگر موارد، تا نشان دهد که رستوران واقعاً مطابق با منطقه و فرهنگی است که مدعی آن است.
هنسا قادری، مدیر پروژه گروه کارشناسان تدوین کننده این استاندارد می‌گوید اینکه توریست بتواند میان یک رستوران واقعاً سنتی و آنها که فقط ادعا می‌کنند، تفاوت قائل شود، اهمیت دارد. «تاکنون، عدم وجود معیارهای مورد توافق بین المللی برای آنچه که سنتی است، به طور بالقوه منجر به نارضایتی مشتریان می شد. این استاندارد نوین نه تنها به گردشگران در انتخاب های آگاهانه کمک خواهد کرد، بلکه در صنعت برای ارتقا خدماتش انگیزه ایجاد می کند.»
استاندارد ایزو 21621 توسط کمیته فنی ISO/TC 228، گردشگری و خدمات مرتبط تدوین شده که مسئولیت دبیرخانه آن به عهده استاندارد اسپانیا (UNE) است.

منبع: سایت ایزو
مترجم: پریسا فقیهی، دفتر روابط عمومی و امور بین الملل