بین المللی

بيشتر

شنبه1400/10/25

10:35:3

263

استاندارد ISO/IDF (آماده سازی نمونه برای آزمون‌های فیزیکی و شیمیایی پنیر) منتشر شد

استانداردهای ISO 24223 | IDF 253 ، رهنمودهایی را در مورد آماده‌سازی نمونه از پنیرهای تازه، نرم و سخت، پنیر فرآوری شده و آب پنیر برای تجزیه شیمیایی، شامل تجزیه با استفاده از روش‌های دستگاهی ارائه می دهند.
به عنوان مثال، برای اندازه‌گیری مطمئن مقدار چربی یا پروتئین پنیر، آماده‌سازی مناسب نمونه بسیار مهم است. استانداردهای ISO 24223 | IDF 253 نمونه برداری (ثانویه) و مراحل آماده‌سازی آن را که پس از نمونه برداری بر اساس استانداردهای پرکاربرد ISO 707 | IDF 50  و پیش از آماده‌سازی نمونه‌های خاص-روش مانند: تعیین وزنی مقدار چربی، ماده خشک، کلرید یا مواد معدنی مانند کلسیم، سدیم، پتاسیم و منیزیم، انجام می‌شود، توصیف می‌کنند.
این استاندارد شامل رویه‌های خاص برای موارد زیر است:
  • آماده‌سازی نمونه‌های پنیر بسته بندی و ذخیره شده در مایع مانند: موزارلا، پنیر رگه‌ آبی مانند: استیلتون، گورگونزولا، راکفورت، پنیر با افزودنی‌هایی مانند: سبزی و ادویه‌جات، زیتون یا مغزها و پنیر تازه مانند: پنیر کاتج؛
  • حذف بخش بیرونی غیر خوراکی پنیر (پوسته یا پوشش) و بخش‌هایی که مشمول تجزیه ثانویه نیستند؛
  • برش، آسیاب یا ترکیب پنیر؛
همچنین، این استاندارد توصیه‌هایی برای انبارش نمونه‌های پنیر و ویژگی‌های موجود در گزارش آزمون ارائه می‌دهد.
مروری بر استانداردهای تجزیه پنیر
پیوست این استاندارد شامل مرور کلی بر بیش از 20 استاندارد ISO/IDF به همراه روش‌های تجزیه پنیر است که می‌تواند برای نمونه‌های تهیه‌شده مطابق با استانداردهای ISO 24223 | IDF 253  به کار رود. از آن جمله می‌توان به روش‌های تعیین مقدار ماده خشک، کل مواد جامد، فسفر کل، باقیمانده آفت‌کش‌ها، نیتروژن بر اساس روش کجلدال[1]، نیترات و نیتریت اشاره کرد.
این سند در کمیته فنی ISO/TC 34  (محصولات غذایی)، کمیته فرعی SC 5  (شیر و فرآورده‌های لبنی) تدوین شده و به طور مشترک توسط ISO و IDF منتشر می‌شود.

منبع: وب‌سایت موسسه استاندارد هلند NEN
مترجم: آزاده علائی طالقانی- دفتر روابط عمومی و امور بین الملل

[1] Kjeldahl