رویدادهای مهم

بيشتر

دوشنبه1400/9/1

11:35:3

3447

اسلام پناه :

تغییر مسیر استاندارد به سمت نوآوری برای ارایه خدمات کیفی مناسب  

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جریان بازدید سرزده از آزمایشگاه‌های پژوهشکده شیمی وپتروشیمی، فناوری و مهندسی، مرکز نوآوری و معاونت توسعه و مدیریت منابع پژوهشگاه استاندارد بر نگاه ملی و مسئولانه نسبت به حل مسائل کلان جامعه در بخش کیفیت تاکید کرد. 
مهدی اسلام پناه از تمامی بخش های سازمان ملی استاندارد ایران خواست تا با ارایه راهکارهای نوین و  یکپارچه ، نظارت دقیقی براجرای استانداردها در تولید و خدمات و ارتقای کیفی صنایع تولیدی در کشور را شاهد باشیم.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به جایگاه این سازمان به عنوان امانت‌دار و متولی جان، مال و آرامش و امنیت مردم تاکید کرد: تمام فرآیندهای نظارتی سازمان استاندارد از جمله نمونه برداری از بازار (طاها)، وظایف شرکتهای بازرسی و آزمایشگاهها، همواره مورد بازبینی و پایش قرار گرفته و به طور مداوم بهبود یابند. 
وی آزمایشگاه های پژوهشگاه را بازوی نظارتی سازمان ملی استاندارد ایران معرفی کرد و گفت: با توجه به میزان واردات و عرضه کالا در کشور، فرآیند نمونه برداری و ارسال نمونه ها به آزمایشگاههای مرجع باید تجدیدنظر شود. 
اسلام پناه با تاکید بر نوآوری و خلاقیت در سازمان استاندارد اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان یک مجموعه نظارتی، در شرایط کنونی کشور، نیازمند محیطی خلاق، پویا و مبتنی بر تحول آفرینی است؛ لذا تمامی افراد باید نظرات و راهکارهای پیشنهادی خود را مسئولانه طرح و پیگیری کنند. 
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، استفاده از تجارب تولیدکنندگان و برندهای مطرح کشور در تدوین استانداردها و سایر فعالیت موثر دانست و گفت: کارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران و پژوهشگاه باید با حفظ بی طرفی؛ شفافیت تصمیم گیری ها در تدوین استانداردها و تجهیز آزمایشگاهها از نظرات و تجربیات صاحب نظران بخش تولید استفاده کنند.
وی افزود: پژوهشگاه استاندارد ضمن تمرکز بر ارائه خدمات در حوزه محصولات مشمول استاندارد اجباری، تجهیز و توسعه آزمایشگاهی را با تمرکز بر رفع نیازهای سازمان و پیش بینی بازگشت سرمایه تعریف کند.
اسلام پناه ، با اشاره به اهمیت تجهیز و توسعه آزمایشگاه های ساختمانی تصریح کرد: با توجه به طرح دولت برای تامین نیاز کشور به واحدهای مسکونی، لازم است نظارت بر مصالح ساختمانی ، ایمنی ساختمان  و سایر تجهیزاتی که در ساخت واحدهای مسکونی کاربرد دارند افزایش یابد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، تقویت آزمایشگاههای مرجع استاندارد را در راستای توسعه صادرات ضروری عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت برخی کالاها از جمله لوازم خانگی به عنوان یکی از پتانسیل های صادرات غیر نفتی، لازم است پژوهشگاه استاندارد در این حوزه ها به ظرفیت سازی بپردازد.


برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید.