دسترسی سریع

پیروزبخت از تجدید نظر استاندارد ملی ماسک خبر داد

تجدیدنظر استاندارد ملی « ماسک های صورت پزشکی ـ الزامات و روش‏های آزمون » با همکاری صاحبنظران و متخصصان کشور در کمیته ملی مهندسی پزشکی به تصویب رسید.
نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، با  اعلام این خبر، محدود کردن انتقال عوامل عفونی از کادر درمانی به بیماران در طی عملیات جراحی و سایر فعالیت‌های پزشکی را از  اهداف این استاندارد اعلام کرد و گفت: ماسک صورت پزشکی به عنوان سد محافظتی در مقابل عوامل میکروبی برای کاهش شیوع عامل عفونی از بینی و دهان فرد ناقل بدون نشانه یا دارای علائم بالینی، مؤثر است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه ماسک های تحت پوشش این استاندارد با توجه به کارایی پالایش باکتریایی به دو نوع I و II طبقه بندی می شوند توضیح داد: در متن این استاندارد توصیه شده است ماسک های نوع I صرفاً برای بیماران و سایر افراد به منظور کاهش خطر گسترش ذرات عفونی در شرایط بیماری های فراگیر و همه گیر استفاده شود و ماسک نوع II به منظور استفاده متخصصان مراقبت های بهداشتی در اتاق عمل یا سایر محیط های پزشکی با الزامات مشابه مورد استفاده قرار گیرد .
وی افزود: ماسک های صورت پزشکی برای استفاده بیماران و سایر افراد به طور خاص در شرایط بیماری های فراگیر استفاده می شود تا ریسک شیوع عفونت،کاهش یابد. 
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با تقدیر از کادر درمان، اعلام کرد، سازمان ملی استاندارد ایران در کنار سایر نهادها و مردم عزیز با همدلی،  توصیه های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را با جدیت پیگیری و اجرا می‌کند تا به لطف الهی هر چه سریعتر این ویروس  بطور کامل از بین برود.
گفتنی است؛ نسخه نهایی این استاندارد برای بهره برداری کاربران بر روی پورتال سازمان ملی استاندارد ایران به نشانی www.isiri.gov.ir  قرار خواهد گرفت.

 
امتیاز دهی